Utánpótlás versenyzőink remekül szerepeltek a GreenZone Zalaegerszeg MTB XCO Magyar Kupán

Magyar Bendegúz beszámolója:

Június 3.-án, Szombaton, a Greenzone Zalaegerszeg MTB XCO Cup UCI C2-es versenyén vettünk részt a tesómmal Botonddal, ami egyben az „A” kategóriás Diákolimpia Országos döntője is volt.

Az idő kifogástalan, a pálya nagyon élvezetes és technikás volt. Hatalmas mezőny gyűlt össze mind U17-ben, mind pedig U19-ben.

Botond a 21. helyről kezdte meg a versenyt és sikerült felküzdenie magát a 8. helyre a 26 fős mezőnyben.

Az én futamom már kicsit érdekesebb volt, ugyanis a 21 fős mezőnyben 7 külföldi versenyző is rajthoz állt. Én a 7. helyről rajtoltam, de sajnos leszakadtam egy bolyról és végül a 14. helyen értem célba. Ez a verseny mindkettőnknek egy hatalmas élmény volt, ugyanis rengeteg szurkoló gyűlt össze és a pályán is élvezetes volt versenyezni.